Den sedmnáctý (2.8.2022)

Den sedmnáctý (2.8.2022)

Kategorie: Online z LT, 2022
Štítky: Tábor, Srub, Online

Bůh Deště, jak to vypadá, zřejmě odjel na dovolenou (poté, co nám tedy vypláchl na začátku prázdnin tábořiště) - DĚKUJEME za to...A díky tomu jsme se opět probudili do překrásného, slunečného rána.

Jako rozcvičku jsme si dali štafety - opět s účastí vedoucích jako sedmého, soutěžícího teamu. Děti to „žerou“ jak nám ne všechno zrovna jde :-)

Jako první dopolední program byla dohrávka „schovky“ - tentokrát se ale po hracím lese poschovávali vedoucí a děti je musely najít (opět fotodokumentace této hry by byla o ničem, respektive vypadala by asi takhle :-) ).

Po svačince šly děti po skupinkách na menší vyfáborkovaný okruh v blízkém okolí, který byl i maličko naučný, jeho součástí byl „stromový kvíz“. Děti se ukázaly jako velcí odborníci. Družinka Ohňožroutů měla dokonce celý kvíz bezchybný.

Po svačince šly děti po skupinkách na menší vyfáborkovaný okruh v blízkém okolí, který byl i maličko naučný, jeho součástí byl „stromový kvíz“. Děti se ukázaly jako velcí odborníci. Družinka Ohňožroutů měla dokonce celý kvíz bezchybný.

Po poledním klidu, který je po takovém obědě pochopitelně víc než nutný, se děti vrhly na Aniččinu hru o MASTERŠÉFA NA OTEVŘENÉM OHNI... Nejprve si ale musely „vyběhat“ veškeré ingredience a potřebné kuchyňské potřeby, aby se do toho mohly pustit. Pak bylo potřeba odborně založit ohniště, což pod vedením svých vedoucích krásně zvládly. A jelikož MASTERŠÉF není jen o tradiční polívčičce, která se dělá každý rok, přišel posun a to v podobě těstovin s omáčkou, brambor pečených v ohni s dipy rozmanitých chutí a dokonce i jakýchsi bramborových škubánko-placko-bramoráků jsme se dočkali. Odborná porota to měla velice těžké. Mnohá jídla byla okořeněna pohádkovými příběhy, jak se jim podařilo které ingredience a suroviny získat a pak názvy pokrmů byly také úžasné. Objevily se mezi nimi například: „Cesarovy kudrlinky opepřené popelem z Pompejí“, „Dračí vejce s modrou omáčkou mořských pannen“, „Rajčatová polévka z hořících rajčat se slunečním přelivem“ apod. Vítězem se staly Ohňožrouti, ale bylo to opravdu o jediný chuťový pohárek před Zelím, jejichž pečená brambora měla tak vyladěný dip, že přebil i to, že to byl jen jediný chod oproti jiným vícechodovým kreacím ostatních družinek. No byl to opravdu gastronomický zážitek na úrovni a děti to moc bavilo. Jelikož se nám to kuchtění a pak likvidování a začišťování ohnišť dost protáhlo, šlo se už jen na hygienu a do spacáků a spát a spát a spát.

PS: Těch špek.knedlíků bylo 280ks - tedy 560 půlek. A snědly se do posledního.